Čištění komínu

Čištění komínu se nevyhne nikdo. Je sice pravda, že zkušení uživatelé potřebují čistit komín méně, protože topí vyschlými a kvalitními palivy, komín se ovšem zanáší vždy, a proto je potřeba, aby bylo i čištění každý rok. Čištění provádí zpravidla kominík, který vám po vyčištění vystaví i řádný doklad, který je důležitý především pro případ požáru. Pokud potřebujete vyčistit komín častěji než jednou do roka, tak to můžete provést i svépomocí, slouží k tomu výbava pro čištění komína.

chimney (1)

V takové výbavě je dlouhý kominický kartáč, také štosákový kartáč, s ním se komín protáhne a skvěle vyčistí. Jestliže se jedná o silný nános, tak je lepší zavolat specializovanou firmu a to i v případě, kdy je komín vysoký. Firma provede bezpečné vyčištění. Obvykle už nejde o použití kartáčů, ale o moderní motorové čištění, to už je velmi rychlé a také velmi účinné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>